Ogłoszenia parafialne - I Niedziela Adwentu.

30.11.2014 r.

1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na przyjście Syna Bożego. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Informujemy, że Msze św. roratnie odprawiane będą w naszym kościele o godz. 630. Zachęcamy parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież do licznego, pełnego wiary i tradycji uczestnictwa w porannej Mszy św. Nie zapominajmy o roratnich świecach – lampionach będących znakiem szczególnym na czas refleksji adwentowej. Przypominamy, że 14 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Wiesław Nowotnik – oblat NMP.

2. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczyna się w całym kościele Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hałem: „ Ewangeli, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. W przyszłą niedzielę 7 grudnia gościć będziemy w naszej parafii Siostry Opatrzności Bożej z pobliskiego klasztoru. Opowiedzą nam czym jest życie konsekrowane i jaki jest charyzmat Zgromadzenia.

3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych / wspominkowa / . O godz. 1730 odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych, polecając wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy tych, którzy poprzedzili nas w wędrówce do wiecznej ojczyzny.

4. W sobotę 6 grudnia o godz. 1000 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Obecność gimnazjalistów obowiązkowa.

5. W czwartek 4 grudnia wspomnienie św. Barbary patronki górników. Jest dzień modlitw za bezrobotnych – poszukujących pracy. W sobotę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Nie zapomnijmy obdarować swoich bliskich a zwłaszcza dzieci drobnymi upominkami.

6. Zachęcamy do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z parafii. Prosimy o dary w naturze tj. słodycze, zabawki, materiały biurowe. Możemy je składać do kosza Caritasu w kościele lub do kancelarii parafialnej.

7. . Za tydzień dzień solidarności z kościołem Wschodnim. Po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie katolików w krajach byłego ZSRR.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w stosownych nabożeństwach